Skip to content Skip to navigation

Aktualności

To trzeba wiedzieć o Monsanto: do 2025 roku co drugie dziecko będzie mieć autyzm.

„Dzieci w obecnych czasach są bardziej chore, niż były jedno pokolenie temu. Chorują na przeróżne choroby, od nowotworów dziecięcych aż po autyzm, wady wrodzone i różne rodzaje astmy, wzrasta liczba zachorowań na cały wachlarz chorób dziecięcych i niespotykanych dotąd zaburzeń. Nasza ocena najnowszych danych pozostawia niewiele miejsca na jakiekolwiek wątpliwości:  to pestycydy są kluczowym czynnikiem napędzającym ten trend”. Raport z października 2012 r.,  organizacji Pesticide Action Network North America (PANNA)
 
W roku 1975, autyzm rozwijał się u 1 dziecka na 5000. W 1985 roku było to 1 na 2500 dzieci. W 1995 roku, było to już 1 na każde 500, a w 2005 roku 1 na 166 dzieci. Dziś jest to około 1 na 68 dzieci. Właśnie dlatego naukowcy dokonują niezwykłych alarmujących wypowiedzi.
‚Jeśli przyczyna tego wzrostu jest środowiskowa, to na pewno chcemy ją wykryć” – Craig Newschaffer, epidemiolog z Drexel University, Filadelfia, Pennsylvania (source)
Badania trwają i odkrycia wskazują, że epidemia autyzmu wykracza daleko poza wyłącznie zagadnienia genetyczne. Wyniki badań wskazują nam, że należy wziąć pod uwagę wiele czynników (jak toksyny środowiskowe, leki na receptę, etc), gdy próbujemy dowiedzieć się, co się dzieje i dlaczego zachorowania na autyzm następują w postępie geometrycznym.
„Nadszedł czas, aby zacząć szukać prawdziwych winowajców, umieszczonych w środowisku odpowiedzialnych za niezwykły wzrost poziomu autyzmu w Kalifornii”. – Irva Hertz-Picciotto, profesor epidemiologii na Uniwersytecie Kalifornijskim
Już teraz istnieje wielka ilość dowodów z badań wskazujących na fakt, że środki ochrony roślin (wśród nich wiele toksyn środowiskowych) odgrywają dużą rolę w szybkim postępie częstości zachorowań na autyzm w ciągu ostatnich kilku dekad. Naukowiec z Massachusetts Institute of Technology (MIT), dr Stephanie Seneff robi swoją robotę, aby uświadomić na większą skalę te fakty, na jakie głucha jest na razie medycyna mainstreamowa. Czytaj całość

Kategoria: